Затримання кримських татар у Москві: відпустили вже 27 активістів


У Москві з Міщанського відділу поліції відпустили після складання адміністративних протоколів 27 кримськотатарських активістів, затриманих біля Верховного суду Росії

Про це повідомив російський адвокат Леонід Козак, передає проект "Крим.Реалії". Об этом сообщает ukr-hvylya.in.ua со ссылкой на СМИ.

Адвокат зазначив, що багато із затриманих стояли в черзі біля будівлі суду, щоб потрапити на засідання у "справі Хізб ут-Тахрір".

"Частина з цих людей була одягнена в білі футболки з різними написами. Співробітники поліції вирішили без пояснення причин і виразних звинувачень затримати всіх", — сказав Козак.

При цьому адвокат наголосив, що за відсутності вигукування гасел вважає причини затримання та складання адмінпротоколів "невиразними".

"Співробітники поліції були абсолютно не зацікавлені в тому, щоб якось розмежувати тих, хто стояв у черзі до суду, і тих, хто одягав на себе білі футболки з написами. Але знову-таки, до питання про футболки без вигукування гасел — це невиразна причина для затримання", — додав Козак.

За словами Козака, адмінпротоколи склали "як під копірку".

"За версією поліції, була група з 50 осіб, які перебували на відстані менше півметра один від одного, в білих футболках, з написами на грудях, висловлювала незадоволення, тим самим створюючи загрозу громадському порядку", — розповів Козак.

Адвокат додав, що судові засідання щодо затриманих активістів можуть пройти в Москві, а не в Криму, що порушуватиме їхні права.

"Були заявлені клопотання про розгляд адміністративних справ за місцем проживання, тобто на території Криму. Шансів, що таке клопотання буде задоволено — 30%. Фактично всі ці справи буде розглядати Міщанський районний суд Москви. Це буде пряме порушення конституційних прав затриманих сьогодні людей", — зазначив Козак.

  • Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Москві затримали кримських татар, які приїхали підтримати засуджених у справі "Хізб ут-Тахрір".
  • Україна закликала світ відреагувати на затримання в Москві 45 кримських татар.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/11/zatrymannya_krymskykh_tatar_u_moskvi_vidpustyly_vzhe_27_aktyvistiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя